GPS не є основним засобом позиціонування при створенні спортивної карти
С. Усенко, грудень 2017
Тоді я погодився, бо це було правдою.
Минуло менше року, що змінилося? Змінилася несуча частота, а разом з нею – все.
Читайте далі і все стане на свої місця.
Починаючи з 2010-го року повітряні сили Сполучених Штатів Америки виводять на орбіти навігаційні супутники нового типу (блок IIF), що у додачу до звичного нам GPS-сигналу (L1) віщають на новій частоті (L5). У 2016-му році кількість таких супутників (американських, європейських та китайських) перевищила 30, а це означає, що 5-6 їх завжди буде у зоні прямої видимості. Позиціювання по ним стає не лише можливим, але і надійним. Але як зловити новий сигнал і чи варто взагалі цим займатися?
Safety of Life
або безпека життя – саме таку розширену назву має технологія L5.
Сигнал L5 на 3 децибела потужніший за L1, він має у 10 разів вищу пропускну здатність, а властивості несучої частоти виключають його відбиття від перешкод, таких як будівлі та елементи рельєфу. Сигнал L5 обіцяє сантиметрову точність позиціонування навіть у важких умовах. Окрім цивільних цілей його планують широко застосовувати при надзвичайних ситуаціях, коли існує загроза життю людей. І звісно ж, його вже застосовують у картографії-геодезії. Для обробки сигналу L5 призначені спеціальні навігаційні модулі, якими як правило, обладнане дороге промислове обладнання, наприклад Hi-Target QminiA5/A7 (англ.). Однак, рано чи пізно мав би з’явитись і дешевий модуль з підтримкою L5. І знаєте що, він вже готовий!
BCM47755
Broadcom Limited – сьомий за величиною виробник напівпровідникової техніки у світі. Імовірно wi-fi модуль у пристрої з якого ви зараз читаєте цю статтю виготовлений саме на потужностях Broadcom. Ця сингапурська компанія поворушила виробників мобільних пристроїв і створила чіп BCM47755 – перший масовий чіп, що здатен приймати і обробляти сигнал L5. Виробники смартфонів отримали його на початку 2018-го року а вже зараз ми можемо купити перший непрофесійний пристрій, що дозволяє позиціонуватися з сантиметровою точністю! Це…
Xiaomi Mi 8
Флагман, якого ніхто не чекав, але який… ай, дивіться краще комікс нижче.
Mi 8 має 6.2” Super AMOLED екран з роздільною здатністю 2248×1080, подвійну камеру 12+12 Mpx, найпотужніший на сьогодні восьмиядерний процесор Qualcomm Snapdragon 845 і 6 GB оперативної пам’яті. Виконаний у модному зараз безрамковому дизайні, а сканер відбитку пальця розташовано безпосередньо під екраном (не у всіх версіях). Вбудований чіп BCM47755, потужна батарея на 3400 mAh і металево-скляний корпус роблять цей смартфон майже ідеальним рішенням для використання з OpenOrienteering Mapper. Не вистачає хіба-що водонепроникності.
Українські продавці мобільної техніки готуються почати продажі Mi 8 у другій половині серпня, але нетерплячі вже можуть купити цей пристрій на aliexpress.com. Очікувана ціна близько 15000 грн. На жаль, я не можу стати у ряди першопрохідців використання GNSS L5, але із цього моменту рекомендую Xiaomi Mi 8 як оптимальний пристрій для польових робіт з OpenOrienteering Mapper. Якщо хтось придбає його для цієї мети, давайте разом напишемо огляд – буде круто.
На цю тему у мене все. Всім нових ґаджетів і високих технологій!
Посилання
- Розділ про L5 з курсу географії Penn State University (англ.)
- Стаття про L5 і BCM47755 на habrahabr.ru (рос.)
- Вікіпедія про супутники IIF (англ.)
- Стаття про L5, та Mi 8 на сайті EGSA (Європейська агенція супутникової навігації) (англ.)
- Відоогляд Mi 8 від Алло (рос.). Там багатократно говориться що не варто купляти смартфон зараз, а треба дочекатися глобальної версії, то от вона вже є.
- Mi 8 на hotline.ua – огляд серії та пропозиції попереднього замовлення
> подвійну камеру 12×12 Mpx
Все ж таки, 12 + 12 Mpx
Згоден, хоча по-моєму це не принципово.