Про цей сайт

Привіт! Мене звати Євген. Я живу в Україні у місті Вінниця. Раніше я працював у IT відділі організації, що займається розробкою веб-ігор, а тепер займаюся своєю улюбленою справою – створенням спортивних карт. Імовірно саме про це, здебільшого і піде мова в цьому блозі. Можливо, мій упорядкований досвід принесе користь не лише мені, але і ще комусь. Якщо такий хтось знайдеться, подякуйте у коментарях і мені буде приємно.

Мені подобається концепція вільного програмного забезпечення і поширення її на різні сфери життя. Свій настрій і свої думки стосовно цього я також спробую передати і поширити засобами цього блоґу.

До 2017-го року я вів блоґ на адресі yudjin.name. Якщо вас зацікавило щось звідти, або звідси, почувайтеся вільно, виходячи зі мною на зв’язок зручним способом.

2 коментарі до “Про цей сайт

 1. Володимир сказав:

  Доброго дня! Сьогодні вранці переглядаючи свій Facebook натрапив на Ваше останнє повідомлення про автоматичну прив’язку з якого я власне перейшов на Ваш блог. Доволі корисна інформація. Я оснанні кілька років цікавлюся спортивним орієнтуванням, і оскільки в нашій місцевеості (Запорізька область) майже не створено карт, у якійсь мірі почав займатися їх створенням. У мене є певний досвід роботи з графікою. Починав створювати карти на OCAD (переважно на версіях 8-9). З програмами OpenOrientingMapper та SAS Planet познайомився лише місяці зо два тому і майже одразу на неї перейшов. До цього основу під спортивну карту створював наступним чином:
  1. у програмі Планета Земля за допомогою інструменту Шлях будував рамку майбутньої карти виходячи з масштабу.
  2. Далі цю рамку скрінив шматками і у програмі GIMP скеював у файл розміром А4(300 dpi).
  3. Використовував основу у OCAD.
  Таким чином я і створював пепад висот для основи. По цій рамці у Планета Земля шукав відмітку скажімо 200м, і ковзаючи курсор по екрану та слідкуючи у рядку стану на висоту будував лінію рельєфу. На жаль, даним способом створювати основу доволі важко і викликає сумнів точність даних ізоліній рельєфу.
  У программі SAS Planet я для цього знайшов і використовую склеєну основу з Open Topo Maps. Так створити основу під рельєф доволі швидко. Але перепад висот можна використовувати лише через кожні 10м, а хотілося б хоча б 2,5 – 5 метрів. І знову викликає сумнів точність…
  Можливо у Вас є більш доспупний спосіб щодо створення карти висот. Будь-ласка поділіться.
  На все добре!

  1. yudjin сказав:

   Для побудови рельєфу я використовую рідинний рівень. Ми обговорювали цей нехитрий пристрій у FB з Василем Бортніком не так давно. Для висотної основи Альошин у своїй книзі “Карта в спортивном ориентировании” рекомендує використовувати точки з підписами висот з карт генштабу. Зверніть увагу, лише базові точки, у яких відбувалися заміри абсолютних висот, а не самі горизонталі. Все решта будується вже на місцевості за допомогою пристроїв таких як рідинний рівень або склометр (колись я напишу детально про цей пристрій). На останніх кількох картах з яскраво вираженим рельєфом для висотної основи я використовував альтіметер, вбудований у спортивний трекер Garmin 910XT. Знову ж таки, тільки для заміру висоти у контрольних точках, решта все під рівень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *