Трохи більше року минуло з моменту публікації специфікації класичних спортивних карт ISOM 2017. За цей час IOF Map Commission (IOF MC) зібрала відгуки про використання документу, прийняла рішення про необхідність оновлення документу і запропонувала певні покращення, уточнення та виправлення. Ці напрацювання нещодавно були розглянуті Наглядовою радою IOF (Council Event Supervisory Board – ESB) і схвалені для включення в існуючий стандарт. Документ, що містить опис оновленого стандарту наразі готується, але перелік змін вже доступний у розділі Mapping Resources page (англ.) на сайті IOF. Пряме посилання на зміни до ISOM 2017(англ.).
Отже що на нас чекає у оновленому стандарті?
Найважливіші на мою думку зміни я виділив у переліку жирним.
- Видалено розділ про визначення кольорів та рекомендовані технології друку. Замісь нього додано посилання на Доповнення 1 до ISOM 2017 – Друк CMYK та визначення кольорів.
- Дозволяється розривати горизонталі на знаку 107 (Промоїна). Мінімальну довжину цього знаку зменшено до 1.15 мм (проекція 17 м).
- Товщину знаку 202 (Скеля) збільшено з 0,2 мм до 0,25 мм. Краї скелі мінімальної довжини тепер обов’язково мають бути скругленими.
- Знак 206 (Гігантський камінь) тепер має назву Гігантський камінь чи скельний стовп. Додається роз’яснення що біле поле в середині знаку не є обов’язковим.
- Мінімальну довжину знаку 215 (Траншея) зменшено до 1 мм (проекція 15 м)
- Знак 311 (Криниця фонтан чи резервуар з водою) тепер можна повертати, щоб показати орієнтацію об’єкта.
- Видалено знак 411 (Непрохідна рослинність). Щільність зеленого кольору для інших знаків рослинності збільшено до 30% і 60%.
- Знак 417 (Окреме велике дерево) тепер укомплектований білим фоном, діаметром 1.1 мм, що має зробити його більш помітним на жовтому чи зеленому тлі.
- Додано знак 501.1 (Сходи).
- Для знаків 508 (Вузький прохід чи просіка крізь місцевість) зменшено мінімальну довжину з 4,25 мм до 3,25 мм (проекція 48 м).
- Зменшено мінімальну довжину для знаку 513 (Мур) з 2 мм до 1,4 мм (проекція 21 м).
- Скасовано вимогу щодо того що знак 520 (Територія з обмеженим доступом ) (Оливка – прим. пер.) має бути обмежена іншим лінійним знаком. Якщо край такої території не чіткий, то він може обриватися на карті без підкреслення іншим знаком.
- Знаки 530 (Особливий штучний об’єкт – кільце) та 531 (Особливий штучний об’єкт – хрест) мають бути описані в оформленні карти.
Крім цього у документ буде внесено ще близько десятка менш значних змін, таких як інші формулювання речень та незначні корекції ілюстрацій.
Оригінальний запис на сайті IOF (англ.)
Вже створено задачу для реалізації нових знаків для OpenOrienteering Mapper. За OCAD інформацією не володію, але скоріше за все ми побачимо офіційне оновлення знаків тільки для версії 2018. Офіційний переклад специфікації українською спробуємо випустити ще в цьому році.
Очікуйте на зміни і робіть орієнтування!
Ещё б убрали запрет вешать скалу на микробугры, такие ситуации сплошь и рядом в лесу
Похоже что убрали, но я пропустил. В конце главы 2.11.3 добавилось предложение Knolls and cliffs may overlap.
Дуже цікава і корисна публікація, і взагалі блог прекрасний! Хай Вам все вдається і досягається успіху, я радий що існує такий скарб у океані непотрібної інформації!
Прошу! Завжди приємно читати такі коментарі :)