Привіт! Мене звати Євген. Я живу в Україні у місті Вінниця. Раніше я працював у IT відділі організації, що займається розробкою веб-ігор, а тепер займаюся своєю улюбленою справою – створенням спортивних карт. Імовірно саме про це, здебільшого і піде мова в цьому блозі. Можливо, мій упорядкований досвід принесе користь не лише мені, але і ще комусь. Якщо такий хтось знайдеться, подякуйте у коментарях і мені буде приємно.
Мені подобається концепція вільного програмного забезпечення і поширення її на різні сфери життя. Свій настрій і свої думки стосовно цього я також спробую передати і поширити засобами цього блоґу.
До 2017-го року я вів блоґ на адресі yudjin.name. Якщо вас зацікавило щось звідти, або звідси, почувайтеся вільно, виходячи зі мною на зв’язок зручним способом.
Доброго дня! Сьогодні вранці переглядаючи свій Facebook натрапив на Ваше останнє повідомлення про автоматичну прив’язку з якого я власне перейшов на Ваш блог. Доволі корисна інформація. Я оснанні кілька років цікавлюся спортивним орієнтуванням, і оскільки в нашій місцевеості (Запорізька область) майже не створено карт, у якійсь мірі почав займатися їх створенням. У мене є певний досвід роботи з графікою. Починав створювати карти на OCAD (переважно на версіях 8-9). З програмами OpenOrientingMapper та SAS Planet познайомився лише місяці зо два тому і майже одразу на неї перейшов. До цього основу під спортивну карту створював наступним чином:
1. у програмі Планета Земля за допомогою інструменту Шлях будував рамку майбутньої карти виходячи з масштабу.
2. Далі цю рамку скрінив шматками і у програмі GIMP скеював у файл розміром А4(300 dpi).
3. Використовував основу у OCAD.
Таким чином я і створював пепад висот для основи. По цій рамці у Планета Земля шукав відмітку скажімо 200м, і ковзаючи курсор по екрану та слідкуючи у рядку стану на висоту будував лінію рельєфу. На жаль, даним способом створювати основу доволі важко і викликає сумнів точність даних ізоліній рельєфу.
У программі SAS Planet я для цього знайшов і використовую склеєну основу з Open Topo Maps. Так створити основу під рельєф доволі швидко. Але перепад висот можна використовувати лише через кожні 10м, а хотілося б хоча б 2,5 – 5 метрів. І знову викликає сумнів точність…
Можливо у Вас є більш доспупний спосіб щодо створення карти висот. Будь-ласка поділіться.
На все добре!
Для побудови рельєфу я використовую рідинний рівень. Ми обговорювали цей нехитрий пристрій у FB з Василем Бортніком не так давно. Для висотної основи Альошин у своїй книзі “Карта в спортивном ориентировании” рекомендує використовувати точки з підписами висот з карт генштабу. Зверніть увагу, лише базові точки, у яких відбувалися заміри абсолютних висот, а не самі горизонталі. Все решта будується вже на місцевості за допомогою пристроїв таких як рідинний рівень або склометр (колись я напишу детально про цей пристрій). На останніх кількох картах з яскраво вираженим рельєфом для висотної основи я використовував альтіметер, вбудований у спортивний трекер Garmin 910XT. Знову ж таки, тільки для заміру висоти у контрольних точках, решта все під рівень.