Мандрівка у Стрижавку 21.01.2012

Мандрівка мала бути клубним виїздом “Аркони” з метою відвідування нового музею, що віднедавна функціонує на території ставки Гітлера, але у ній взяло учать лише два чоловіки, тому на клубний виїзд не тягне. У будь-якому випадку “к вечеру уставшие но счасливые мы вернулись домой!” як у кращих традиціях піонерських шкільних творів :)

Почалося усе з того, що ми прийшли до брами музею, погрюкали у неї і пішли собі далі, бо ніхто її не відчиняв. А пішли ми прогулятися по відкритій території ставки. Біля входу молодий енергійний чоловік запропонував нам екскурсію вартістю 20 грн. Ми запитали чи працює музей. Він відповів що не знає, але ставка є частиною краєзнавчого музею і ще раз запропонував екскурсію. Ми вирішили що варто підтримати музей і оплатили екскурсію. Хлопець досить енергійно і впевнено почав розповідати про процес будівництва ставки і що вона собою являла. На момент коли ми підійшли до найближчої воронки з уламками залізобетонних блоків він вже встиг розповісти що Гітлер звідси командував битвою за Сталінград і допускався стратегічних помилок через те що на його розумові здібності негативно впливав радіоактивний граніт, щебінь з якого використовувався при будівництві стін укріплень. На цьому етапі мій супутник ввічливо попросив його зупинити екскурсію і нікому більше цього не розказувати. Під час прогулянки лісовою територією я дізнався що наш екскурсовод допустив ще ряд грубих помилок і безапеляційно висловлював безпідставні твердження, тоді мені стало соромно за наш краєзнавчий музей. Але сором і образа на музей досить скоро змінилися на промені ненависті направлені на конкретну людину. Коли після відвідування лісової частини ми проходили повз сам музей він вже був відкритий і чергова у ході розмови повідомила нас що платної екскурсії на ставку немає, а хлопець з яким ми зіштовхнулись це місцевий, що начитався інтернетів. Усе одразу стало на свої місця. Тоді було прийнято повернутися і натовкти йому пику, але спритний Остап Бендер десь подівся. Ну та й ладно, хай йому гикається якщо хтось прочитає цей текст. А якщо прочитаєте то майте на увазі:

офіційної платної екскурсії на ставку Гітлера не існує існувало! Пропонуючий її – шахрай!

UPD 13.20.2013: Вже існує!
Вимагайте у таких людей чеки та квитанції і не потрапите у таку ситуацію як я.

А далі був сам музей. Екскурсія у ньому також коштує 20 грн. Жінка екскурсовод вже після першого стенду зауважила що це скоріше не музей, а виставка і тут до історії можна торкнутися. І дійсно, багато експонатів можна тримати в руках, перевіряти як вони працюють, або уявляти як працювали. Так, велике враження на мене справив робочий грамофон, який не з першої спроби, але все-таки відтворив для нас одну з доріжок грамплатівки.

Ну, і на завершення трошки фото. У приміщенні музею досить темно, а знімав я на телефон, тому якість не дуже, але краще якось ніж ніяк.

Мандрівка у Стрижавку 21.01.2012

3 коментарі до “Мандрівка у Стрижавку 21.01.2012

  1. yudjin сказав:

    Да, подписи к фото и возможность комментировать каждую фотографию. Добавлю при возможности. И перевод галереи тоже не полный, короче, есть еще задания на выходные.

    Ты говорил на днях, что стал первым комментатором моего бложика, но, увы, это не так. Почти на сутки тебя опередила Ирина из EPAM Systems, что мне, признаюсь, очень льстит. http://yudjin.name/index.php/2012/01/yak-ne-treba-pr-ty-svoji-aktsiji-abo-it-mobile-technology-day-2012/#comment-3

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *