Нові можливості ownCloud 5

Переклад оригінального посту Франка Карліцчек (Frank Karlitschek) (англ.)

Вчора я приблизно описав новий випуск ownCloud 5 і я обіцяв що сьогодні розповім про нові можливості та покращення у ownCloud 5. Отже поїхали:

Новий дизайн

У ownCloud 5 головна навігаційна панель була повністю перероблена і тепер чітко відрізняється від навігації додатками. Таке рішення також надає додаткам більше простору і дозволяє краще зосередитися на вмісті вашого ownCloud. Кнопки налаштувань і виходу зібрані у меню користувача, яке розташоване у верхньому правому куті, там же видно під яким іменем ви увійшли в систему. Ми вважаємо таке меню більш зрозумілим і інтуїтивним. Панель налаштувань зазнала спрощень, а налаштування специфічні для додатків переїхали з персональних налаштувань у налаштування, власне, цих додатків. Щоб допомогти людям налаштувати синхронізацію їх даних, створено нову стартову сторінку, яка містить посилання на мобільні та стаціонарні клієнти синхронізації, а також на документацію по синхронізації календаря та контактів. Ця інформація також доступна у панелі індивідуальних налаштувань – це значно спрощює налаштування синхронізації кінцевими споживачами.

По суті, новий дизайн допомагає зосередитися на вмісті, спрощує навігацію і допомагає початково налаштувати синхронізацію.

Новий антивірусний додаток

Антивірусна система сканує файли що відвантажуються на віруси. Адміністратор може вибрати між видаляти заражені файли автоматично, чи/та робити запис в лоґ.

Можливість відновлення видаленого файла

Тепер користувачі мають можливість відновити файл, якщо його випадково видалили через веб-інтерфейс. Просто виберіть які файли ви хочете відновити з розділу відновлення файлів і вони з’являться на своїх місцях. Версіонність підтримується.

Нові REST APIs

Додано нові Open Collaboration Services (OCS)-based REST API, які дозволяють взаємодіяти з ownCloud віддалено. Підтримується свіженька специфікація OCS 1.7. Найбільшу цінність представляє здатність нового API більш тісно взаємодіяти з стаціонарними та мобільними клієнтами. Тепер додаткам ownCloud дуже просто забезпечити REST API, тому чекаємо більше нових можливостей API у найближчому майбутньому.

Відображувані імена

У інтерфейсі та у діалозі розшарювання відображається ім’я, а не логін. Ім’я краще сприймається користувачами, та на відміну від логіну, може бути змінене адміністратором. Адміністратор налаштовує відображувані імена, але користувачі надалі можуть змінювати їх самостійно. Відображувані імена також можуть бути отримані з серверів LDAP, або AD у великих організаціях. Це спрощує роботу з ownCloud, оскільки користувачі ідентифікують одне одного не за системними ідентифікаторами, а за призначеними спеціально для цього.

Новий рушій пошуку

Новий Lucene-based повнотекстовий рушій пошуку тепер доступний. Він надає можливість шукати файли не лише за назвою, але і за змістом. Сканування файлів відбувається у фоновому режимі і не заважає виконувати основні задачі.

Нова фотогалерея

OwnCloud 5 оснащено оновленою, покращеною галереєю. Вона має приємний швидкий інтерфейс і можливість слайд-шоу. Галереями також можна ділитися з іншими користувачами.

Оновлена документація

Це повністю нова документація для користувачів, адміністраторів і розробників. Довідкова документація для користувачів та адміністраторів вбудована у OwnCloud, а документація для розробників доступна онлайн.

Удосконалення LDAP / AD

LDAP тепер може здійснювати пошук і у атрибутах, а не лише у іменах користувачів OwnCloud. Пошук по атрибутах можна налаштовувати. Множини користувачів/груп можна конфігурувати через LDAP бекенд. LDAP бекенд підтримує вигрузку результатів для кращої швидкодії, якщо сервер пропонує її (необхідний PHP 5.4). Можлива робота з кількома серверами LDAP / AD.

Розширення сховища за допомогою додатка сторонніх сховищ

Підвищуйте продуктивність підключаючи сторонні сховища, включаючи Dropbox, Swift, FTP, Google Docs, S3, WebDAV, та інші сервера OwnCloud, за допомогою суттєво швидшого, ефективнішого та простішого додатка сторонніх сховищ. Це найкоротший шлях до персональної гібридної хмари.

Покращене версіювання

Підтримка версій файлів покращена завдяки спеціальному алгоритму, який автоматично визначає які версії застаріли, в залежності від вільного місця. Ревізія версії зберігається кожних 2 секунди протягом перших 10 секунд, кожних 10 секунд протягом наступної хвилини, кожної хвилини протягом наступної години, кожної години протягом наступної доби і по одній ревізії на добу, доки не буде вичерпана квота, або дисковий простір.

Розширений файловий кеш

Кешування файлів знову з’явилося у OwnCloud 4.5 і до OwnCloud 5 зазнало деяких змін для підвищення швидкодії і продуктивності зовнішніх сховищ, масштабованості спільних ресурсів. з оновленим кешем система стала працювати трохи швидше і стабільніше.

Покращене керування додатками

Система управління вбудованими і сторонніми додатками також була покращена. Сторонні додатки тепер можна просто встановлювати з центрального репозиторію (apps.owncloud.com), а файли додатка автоматично будуть видалені з сервера, якщо додаток буде відключений. Якщо автор стороннього додатку оприлюднить оновлення, то в панелі керування додатками OwnCloud з’явиться відповідна кнопка. Таким чином стає можливе оновлення сторонніх додатків одним кліком. Користувач може здійснити зворотній зв’язок під час тривалої інсталяції, або оновлення. Де-які додатки позначені маркером “recommended”, так користувачу буде простіше вибрати додаток вищої якості.

Покращені закладки

Покращено інтерфейс додатку Закладки. Тепер їх можна використовувати з ще більшим задоволенням.

Покращені контакти

Контакти тепер організовано у групи (чи категорії), замість адресних книг, що робить доступ до них більш інтуїтивним. На приклад Друзі, Співробітники, Сім’я і т.д. Головний екран містить підбірку найбільш релевантних полів, а їх кількість підганяється автоматично, в залежності від розміру вікна браузера, або екрану вашого пристрою. Веб інтерфейс переписаний на чистому javascript, що забезпечує його швидку та приємну роботу.

Покращена синхронізація

Протокол спілкування клієнтів із сервером покращено, тому синхронізація проходить швидше, викликаючи менше навантаження на сервер.

Покращений календар

Календар тепер підтримує класи і можливість позначити подію як приватну чи публічну. Покращений спільний доступ до календаря і сумісність з клієнтами також розширена.

Інші виправлення

Взагалі, ми виправили багато баґів, ввели покращення швидкодії та інтерфейсу. Одне лише 5-ти кратне підвищення швидкості запису на диск чого варте. А також покращення масштабованості і взаємодії з іншими системами.

  • Розширена підтримка Windows Server
  • Оновлений PDF viewer має вищу швидкість і сумісність
  • Покращений медіа плеєр
  • Покращена загальна швидкодія
  • Підвищена швидкість завантаження
  • Показ розміру файлу та прогресу під час завантаження

Більше інформації тут http://owncloud.org/features

Дякую усім хто зробив цей реліз можливим. Хлопці, ви найкращі!

Нові можливості ownCloud 5

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *