Нові карти за 2016 рік

Якось непомітно почався картографічний сезон 2017, а я ще не підсумував що встиг за 2016-й рік. +4 карти – доволі в’ялий результат, але насправді це лише +4 завершені карти, та й не в кількості ж щастя. У мене тепер на службі нова техніка, а це те ще досягнення! Отже…

Дендропарк

Фрагмент карти Дендропарк
Фрагмент карти Дендропарк

Найближчий населений пункт: с. Агрономічне, Вінницький район
Масштаб: 1:4000
Перетин рельєфу: 2.5 м
Площа місцевості: 0.3 кв. км
Формат для друку: А5
Польові роботи: березень 2016
Опис місцевості: Невеличкий дендрологічний парк поблизу села Агрономічне. Добре прохідна місцевість, густа сітка доріг, бідний рельєф. Власне, цікавого у цій карті лише її географічна наближеність до осередку туризму у с. Агрономічне
Призначення: Весняний чемпіонат Вінницької області
ПЗ: OpenOrienteering Mapper, GIT
Інше: Оригінальна карта була створена Михайлом Бородаєвим у 1998 році. Потім перевидавалася у 2002-му та 2007-му (вже за моєї участі). Для редакції 2016 довелося повністю переробити планову зйомку у відповідності до доступних сьогодні матеріалів.

Школа №27

Фрагмент карти Школа №27
Фрагмент карти Школа №27

Населений пункт: м. Вінниця
Масштаб: 1:4000
Перетин рельєфу: 2.5 м
Площа місцевості: 0.2 кв. км
Формат для друку: А5
Польові роботи: серпень 2016
Опис місцевості: Невеликий житловий масив із багатоповерховою забудовою 80-х років у мікрорайоні Тяжилів. У центрі карти розташовано територію сучасної школи №27. Карта також охоплює пляж Тяжилівського озера.
Призначення: Тренування місцевого туристичного гуртка.
ПЗ: OpenOrienteering Mapper, GitHub
Інше: Карта є вільною і розповсюджується на умовах ліцензії Creative Commons Zero v1.0 Universal. Вихідний код карти у форматі xmap, усі ключові етапи її створення, а також готові для друку версії можна завантажити з GitHub. Саме ця карта використовувалась для демонстрації переваг OpenOrienteering Mapper на семінарі щодо спортивної картографії у м. Полтава, у лютому 2017.

Урочище Коростовець

Відповідний фрагмент карт Губник та Ур. Коростовець
Відповідний фрагмент карт Губник та Ур. Коростовець

Найближчі населені пункти: с. Ладижинські хутори, с. Губник, Гайсинський район, Вінницька область
Масштаб: 1:10000
Перетин рельєфу: 2.5 м
Площа місцевості: 1.8 кв. км
Формат для друку: А5
Польові роботи: червень-жовтень 2016
Опис місцевості: Урочище Коростовець є ландшафтним заказником державного значення. Він розташований на лівому березі річки Південний Буг. Являє собою дубово-грабовий ліс з хвойними ділянками і степовими прогалинами на верхів’ях. Тут присутні чітко виражені форми рельєфу з виходами каміння, а також поодиноке каміння, що є таким рідкісним і цінним для Вінницької області. Рослинність різко змінюється від добре прохідної до непрохідної, що також створює додаткову цікавість для орієнтування. Цю місцевість заслужено називають “Подільською Швейцарією”. Я радий що запустив у роботу давно вже забуту, але таку круту карту, яка є на сьогодні однією з найкращих в області.
Призначення: Осінній чемпіонат Вінницької області
ПЗ: OpenOrienteering Mapper, GIT
Інше: Ця карта є передовою одразу з кількох точок зору. По-перше, на ній вперше (мабуть в Україні) успішно використано безпаперову технологію польових робіт за допомогою OpenOrienteering Mapper на Android. По-друге, саме на цій карті я вперше використав набір умовних знаків ISOM2017 одразу при плановій зйомці, що дозволяє повністю розкрити його потенціал. Повірте, це зовсім не та саме що конвертація ISOM2000 -> ISOM2017. Слід також зазначити що висотну зйомку було взято зі старої карти 1986-го року Михайла Бородаєва, все решту робив у відповідності до сучасних вимог та можливостей і це був вдалий досвід!
Трошки фотографій з місцевості:

Мікрорайон №1

Фрагмент карти Мікрорайон №1
Фрагмент карти Мікрорайон №1

Населений пункт: м. Ладижин, Вінницька область
Масштаб: 1:4000
Перетин рельєфу: 2.5 м
Площа місцевості: 0.4 кв. км
Формат для друку: А4
Польові роботи: листопад 2016
Опис місцевості: “Мікрорайон №1” – власна назва житлового масиву у місті Ладижин. Він представлений забудовою 70-х років і має типові для такої забудови властивості – прямокутні багатоквартирні житлові будинки, двори правильної форми, школи та дит.садки. Характерною особливістю є величезна кількість бетонних доріжок та дитячих майданчиків.
Призначення: Осінній чемпіонат Вінницької області
ПЗ: OpenOrienteering Mapper, GIT

Нові карти за 2016 рік

2 коментарі до “Нові карти за 2016 рік

 1. Вячеслав Тарарін сказав:

  Доброго дня.
  Для малювання карт який пристрій використовуєте? Який стілус? І Який GPS навігатор?

  1. Вітаю!

   Я використовую пристрій Sony Xperia Z5C – він водонепроникний, міцний та швидкий, але хочу перейти на 7-дюймовий планшет, бо працювати з маленьким екраном смартфону виявилось не так зручно як я очікував. Більшість західних колег використовують пристрої з лінійки Samsung Galaxy.

   Мій поточний стілус це індуктивний китайський стілус Aurorakim з металевим пером мінімальної товщини (1.4 мм) – https://www.aliexpress.com/item/new-arrival-stylus-pen-for-tablet-and-iphone-ipad-for-apple-huawei-xiaomi-1-4mm-slim/32802358936.html . Це найкращий стілус для пристроїв на Android, з якими мені довелося працювати. Правда не працював з професійними стілусами wacom на зразок цього http://www.wacom.com/de-de/products/stylus/bamboo-stylus-feel-for-samsung-galaxy-note .

   GPS – Garmin GLO (морська версія)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.