OwnCloud 5.0 тепер працює на owncloud.Y-pod.org

Я прикручував це оновлення цілі вихідні, і нарешті відновив весь функціонал OC 4.5.7. Шлях лежав через цілу купу багів, але тепер у мене наче як все працює. Короткого чейнджлогу не буде, бо у попередніх постах усе це є у досить зручному вигляді описане. Пост 1 і пост 2.

Для oc.Y-pod.org оновлення відбулися у всіх модулях. Також з’явився новий модуль – Impress для онлайн-презентацій. Можливо використаю його на лінуксовках. Ось кілька скріншотів.

Контакти в ownCloud 5
Контакти
 Файловий менеджер в ownCloud 5
Файловий менеджер
Закладки
Закладки

Короткий опис змін у ownCloud 5.0 на форумі (англ)
Завантажити ownCloud 5.0 – download.owncloud.org

OwnCloud 5.0 тепер працює на owncloud.Y-pod.org

Нові можливості ownCloud 5

Переклад оригінального посту Франка Карліцчек (Frank Karlitschek) (англ.)

Вчора я приблизно описав новий випуск ownCloud 5 і я обіцяв що сьогодні розповім про нові можливості та покращення у ownCloud 5. Отже поїхали:

Новий дизайн

У ownCloud 5 головна навігаційна панель була повністю перероблена і тепер чітко відрізняється від навігації додатками. Таке рішення також надає додаткам більше простору і дозволяє краще зосередитися на вмісті вашого ownCloud. Кнопки налаштувань і виходу зібрані у меню користувача, яке розташоване у верхньому правому куті, там же видно під яким іменем ви увійшли в систему. Ми вважаємо таке меню більш зрозумілим і інтуїтивним. Панель налаштувань зазнала спрощень, а налаштування специфічні для додатків переїхали з персональних налаштувань у налаштування, власне, цих додатків. Щоб допомогти людям налаштувати синхронізацію їх даних, створено нову стартову сторінку, яка містить посилання на мобільні та стаціонарні клієнти синхронізації, а також на документацію по синхронізації календаря та контактів. Ця інформація також доступна у панелі індивідуальних налаштувань – це значно спрощює налаштування синхронізації кінцевими споживачами.

По суті, новий дизайн допомагає зосередитися на вмісті, спрощує навігацію і допомагає початково налаштувати синхронізацію.

Новий антивірусний додаток

Антивірусна система сканує файли що відвантажуються на віруси. Адміністратор може вибрати між видаляти заражені файли автоматично, чи/та робити запис в лоґ.

Можливість відновлення видаленого файла

Тепер користувачі мають можливість відновити файл, якщо його випадково видалили через веб-інтерфейс. Просто виберіть які файли ви хочете відновити з розділу відновлення файлів і вони з’являться на своїх місцях. Версіонність підтримується.

Нові REST APIs

Додано нові Open Collaboration Services (OCS)-based REST API, які дозволяють взаємодіяти з ownCloud віддалено. Підтримується свіженька специфікація OCS 1.7. Найбільшу цінність представляє здатність нового API більш тісно взаємодіяти з стаціонарними та мобільними клієнтами. Тепер додаткам ownCloud дуже просто забезпечити REST API, тому чекаємо більше нових можливостей API у найближчому майбутньому.

Відображувані імена

У інтерфейсі та у діалозі розшарювання відображається ім’я, а не логін. Ім’я краще сприймається користувачами, та на відміну від логіну, може бути змінене адміністратором. Адміністратор налаштовує відображувані імена, але користувачі надалі можуть змінювати їх самостійно. Відображувані імена також можуть бути отримані з серверів LDAP, або AD у великих організаціях. Це спрощує роботу з ownCloud, оскільки користувачі ідентифікують одне одного не за системними ідентифікаторами, а за призначеними спеціально для цього.

Новий рушій пошуку

Новий Lucene-based повнотекстовий рушій пошуку тепер доступний. Він надає можливість шукати файли не лише за назвою, але і за змістом. Сканування файлів відбувається у фоновому режимі і не заважає виконувати основні задачі.

Нова фотогалерея

OwnCloud 5 оснащено оновленою, покращеною галереєю. Вона має приємний швидкий інтерфейс і можливість слайд-шоу. Галереями також можна ділитися з іншими користувачами.

Оновлена документація

Це повністю нова документація для користувачів, адміністраторів і розробників. Довідкова документація для користувачів та адміністраторів вбудована у OwnCloud, а документація для розробників доступна онлайн.

Удосконалення LDAP / AD

LDAP тепер може здійснювати пошук і у атрибутах, а не лише у іменах користувачів OwnCloud. Пошук по атрибутах можна налаштовувати. Множини користувачів/груп можна конфігурувати через LDAP бекенд. LDAP бекенд підтримує вигрузку результатів для кращої швидкодії, якщо сервер пропонує її (необхідний PHP 5.4). Можлива робота з кількома серверами LDAP / AD.

Розширення сховища за допомогою додатка сторонніх сховищ

Підвищуйте продуктивність підключаючи сторонні сховища, включаючи Dropbox, Swift, FTP, Google Docs, S3, WebDAV, та інші сервера OwnCloud, за допомогою суттєво швидшого, ефективнішого та простішого додатка сторонніх сховищ. Це найкоротший шлях до персональної гібридної хмари.

Покращене версіювання

Підтримка версій файлів покращена завдяки спеціальному алгоритму, який автоматично визначає які версії застаріли, в залежності від вільного місця. Ревізія версії зберігається кожних 2 секунди протягом перших 10 секунд, кожних 10 секунд протягом наступної хвилини, кожної хвилини протягом наступної години, кожної години протягом наступної доби і по одній ревізії на добу, доки не буде вичерпана квота, або дисковий простір.

Розширений файловий кеш

Кешування файлів знову з’явилося у OwnCloud 4.5 і до OwnCloud 5 зазнало деяких змін для підвищення швидкодії і продуктивності зовнішніх сховищ, масштабованості спільних ресурсів. з оновленим кешем система стала працювати трохи швидше і стабільніше.

Покращене керування додатками

Система управління вбудованими і сторонніми додатками також була покращена. Сторонні додатки тепер можна просто встановлювати з центрального репозиторію (apps.owncloud.com), а файли додатка автоматично будуть видалені з сервера, якщо додаток буде відключений. Якщо автор стороннього додатку оприлюднить оновлення, то в панелі керування додатками OwnCloud з’явиться відповідна кнопка. Таким чином стає можливе оновлення сторонніх додатків одним кліком. Користувач може здійснити зворотній зв’язок під час тривалої інсталяції, або оновлення. Де-які додатки позначені маркером “recommended”, так користувачу буде простіше вибрати додаток вищої якості.

Покращені закладки

Покращено інтерфейс додатку Закладки. Тепер їх можна використовувати з ще більшим задоволенням.

Покращені контакти

Контакти тепер організовано у групи (чи категорії), замість адресних книг, що робить доступ до них більш інтуїтивним. На приклад Друзі, Співробітники, Сім’я і т.д. Головний екран містить підбірку найбільш релевантних полів, а їх кількість підганяється автоматично, в залежності від розміру вікна браузера, або екрану вашого пристрою. Веб інтерфейс переписаний на чистому javascript, що забезпечує його швидку та приємну роботу.

Покращена синхронізація

Протокол спілкування клієнтів із сервером покращено, тому синхронізація проходить швидше, викликаючи менше навантаження на сервер.

Покращений календар

Календар тепер підтримує класи і можливість позначити подію як приватну чи публічну. Покращений спільний доступ до календаря і сумісність з клієнтами також розширена.

Інші виправлення

Взагалі, ми виправили багато баґів, ввели покращення швидкодії та інтерфейсу. Одне лише 5-ти кратне підвищення швидкості запису на диск чого варте. А також покращення масштабованості і взаємодії з іншими системами.

  • Розширена підтримка Windows Server
  • Оновлений PDF viewer має вищу швидкість і сумісність
  • Покращений медіа плеєр
  • Покращена загальна швидкодія
  • Підвищена швидкість завантаження
  • Показ розміру файлу та прогресу під час завантаження

Більше інформації тут http://owncloud.org/features

Дякую усім хто зробив цей реліз можливим. Хлопці, ви найкращі!

Нові можливості ownCloud 5

ownCloud 5: уявлення втілене, уявлення розширене

Переклад оригінального посту Франка Карліцчек (Frank Karlitschek) (англ.)

Сьогодні ми випустили ownCloud 5, це дуже важлива віха у розвитку спільноти ownCloud, і можливо, найважливіший реліз за весь час. Але перед тим, як я заглиблюся у його подробиці, я хотів би озирнутися назад, поглянути на те, з чого починалася оригінальна ідея ownCloud.

Ідея ownCloud полягала і полягає у тому, щоб дозволити будь-кому зберігати, контролювати, синхронізувати, ділитися власними даними, не надаючи при цьому доступ до них третім сторонам, банкам інформації, таким як Dropbox, Google Drive, Skydrive або iCloud. Я вважаю, що сьогодні ми маємо всі підстави оголосити, що досягли цієї цілі. Будь-хто, від домашніх користувачів до великих підприємств, може розгорнути та використовувати власний ownCloud. Мені надзвичайно приємно те, що ownCloud інтегрується з KDE та GNOME, бо це дозволяє забезпечити дійсно приємну роботу з ним.

Цікавим збігом є те, що CERN запросив мене виступити з доповіддю про ownCloud та сховища даних, яку я почну через кілька годин, у той самий день що і реліз ownCloud 5. CERN – це те місце, де Тім Бернерс-Лі (Tim Berners-Lee) винайшов World Wide Web 22 роки назад. Цікавим також є те, Web був побудований як повністю децентралізована система, у якій немає різниці між тим хто публікує інформацію і тим хто споживає її. Не існує якогось центрального елементу, до якого підключені усі. Кожен може бути передавачем і споживачем інформації одночасно. Так, як це описав Брехт Бертольт (Berthold Brecht) у 1932 році.

Але сьогодні веб виглядає зовсім інакше. Величезна частина трафіку проходить через сайти на зразок Facebook, Google, Dropbox або Amazon. Куди ж поділася ідея децентралізованого та розподіленого вебу?

Сьогодні ми вирішуємо як виглядатиме світ у майбутньому. Ми, IT спільнота, вказуємо напрям потягу, що зветься “відкрите суспільство” (open society) і саме ми вирішуємо на яку станцію він прибуде через 5-10 років. Це те місце, де люди як і раніше контролюють власну інформацію, самі визначають хто матиме доступ до їх персональних файлів, фото, контактів, локаційних даних, переписки і т.д., чи ми житимемо у світі, де персональні дані усіх людей зосереджені на серверах кількох великих компаній з комерційними інтересами, де умови надання послуг разом зі спецслужбами вирішують хто матиме доступ до цифрового життя кожного?

Якщо вас зачепило це питання, то приєднуйтесь до спільноти ownCloud, або до іншого відкритого проекту і прцюйте над децентралізованою, розподіленою альтернативою.

OwnCloud 5 є результатом роботи нашої чудової команди розробників. Все більше людей приєднуються до нас і приймають активну участь у розробці. Для мене це знак що ми все робимо правильно, і ownCloud це не лише божевільна нікому не потрібна ідея, а щось вагоме для багатьох людей.

Ми провели дві масштабні наради розробників під час розробки ownCloud 5. Першу в Берліні і Анн-Арбор одночасно, минулої осені, щоб провести більшість підготовчих робіт. Другу – в Штутґарті, щоб довести до ладу і відполірувати ownCloud 5. Ми проведемо наступну нараду вже через кілька місяців, запрошуємо усіх бажаючих.

OwnCloud 5 також є доказом того, що компанія та спільнота можуть працювати над одним продуктом надзвичайно прозоро і ефективно. Звісно, для цього необхідно щоб обидві сторони мали спільну зацікавленість у покращенні продукту, і щоб розробка відбувалася відкрито. Мушу сказати що я пишаюся тим, як ми налагодили роботу – все працює дуже добре.

Ми додали безліч класних нових можливостей у ownCloud 5. Їх опис, мабуть, вартий окремого запису у блозі, тому завтра я зроблю такий запис. Але суттєво важливішими за нові фічі є три інші речі:

Якість

Велику роботу було виконано щоб покращити якість ownCloud 5. Ми запустили контроль якості на нараді розробників минулої осені. Ми ввели перевірку та оцінку усіх коммітів, що надходили у ядро. Ми запустили нову систему документації, яка розділяє документи для користувачів, адміністраторів і, найголовніше, розробників. Ми покращили шаблони додатків і приклади коду, щоб допомогти новачкам. Ми запустили новий покращений баґтрекер і розпочали випуск щоденних білдів як для сервера, так і для клієнта.
Все це допомогло нам істотно покращити якість ownCloud 5.

Безпека

Я пишаюся що команда безпеки такого високого рівня працює разом зі мною над ownCloud. Ми дотримуємось актуального стану робочого процесу (state-of-the-art), коли хтось повідомляє про проблему безпеки – включаючи політики відповідальні за розкриття інформації – ми оприлюднюємо виправлення швидко і створюємо повідомлення на нашому сайті. У ownCloud 5 ми також додали кілька істотних поліпшень безпеки, в тому числі покращення CSRF перевірок, покращення попередньої обробки даних, і ми відключений вбудований Javascript для запобігання XSS-атакам.

Швидкодія

Багато роботи було зроблено для покращення загальної продуктивності ownCloud 5. Одним з ключових елементів є кеш файлової системи і рівень абстракції. Він був повністю переписаний, що істотно покращило швидкодію. Деякі тести показують приріст швидкодії у 500%, у порівнянні з ownCloud 4.5 при роботі з багатьма файлами, або на сервері з великою кількістю користувачів. Ми також переглянули загальну структуру бази даних і оптимізували її для серйозніших задач. Протокол синхронізації також зазнав ряду змін, зокрема зменшилась кількість звернень між клієнтом і сервером, що призвело до пришвидшення синхронізації.

OwnCloud можна завантажити звідси [owncloud.org]

Дякую усім хто зробив цей реліз можливим. Хлопці, ви найкращі!

ownCloud 5: уявлення втілене, уявлення розширене

PHP на Almaren оновлено до версії 5.4

Так, тепер у нас PHP Version 5.4.8–pl0-gentoo. Мав місце перехід з PHP 5.3 на 5.4. Звісно ж я нічого перед цим не тестував, тому можливі негаразди у роботі yudjin.name, oc.y-pod.org, і ще одного таємного сервісу N (хто треба – зрозуміє). Ніяких незворотніх змін не відбулося. Усе можна повернути назад. мабуть…

PHP на Almaren оновлено до версії 5.4

OwnCloud на Y-pod.org оновлено до версії 4.5.7

Нове у версії:

  • Виправлення у додатках третіх сторін (англ. Fix for 3rd party apps dropping the database)
  • Деякі виправлення для адміністраторів груп
  • Виправлено попередження PHP
  • Виправлено сумісність з деякими CIFS ресурсами
  • Покращено управління додатками
  • Видалено непотрібні AWS тести
  • Покращено обробку mime-типів
  • Деякі виправлення у спільному доступі
  • Бекенди, що підтримуються, тепер дозволяють змінювати пароль
  • Покращено автоматичне визначення мови
  • Виправлено формування сторінки з повідомленням про помилку з’єднання з БД
  • LDAP: контроль квоти здійснюється частіше
  • Виправлення безпеки: oC-SA-2013-003, oC-SA-2013-004, oC-SA-2013-005, oC-SA-2013-006, oC-SA-2013-007
  • Оригінальний cangelog: http://owncloud.org/changelog/
    Download: http://download.owncloud.org/releases/owncloud-4.5.7.tar.bz2
    MD5: http://download.owncloud.org/releases/owncloud-4.5.7.tar.bz2.md5

OwnCloud на Y-pod.org оновлено до версії 4.5.7