Використання ISSOM у спринтерських картах – Ліс чи парк?

Зміст:

Ліс чи парк?

Парк на місцевостіЛіс на місцевості
Ліс і парк на карті
Якщо мова йде про територію з невеликою кількістю дерев, вам доведеться вирішувати зображати її знаком парку (402) (мається на увазі знак напіввідкритої території з гарною прохідністю – прим. пер.), чи знаком лісу (405). У цьому випадку я беру до уваги тип ґрунту. Якщо ґрунт трав’янистий, я зазвичай використовую знак парку. Якщо ж він “лісистий”, тобто вкритий листям, чи на ділянці є невелика кількість кущів, я застосовую знак лісу. Також я показую ліс, якщо на ділянці є певні перешкоди для спортсмена. У парку він має бути впевненим що зможе бігти на 100% швидкості.

З іншої сторони, ділянка повністю вкрита деревами не дуже добре підходить під опис знаку 402, а саме – відкрита ділянка з окремими деревами та кущами. Трактуючи знак таким чином, на зразку ліворуч – ліс (405), але я все одно вважаю його “дуже відкритим”, він має надзвичайно добру прохідність, що не є обов’язковим для знаку 405.


Окремі дерева на місцевостіОкремі дерева на місцевості
Окремі дерева на карті
Рішення, використовувати знак парку чи показувати кожне дерево окремо, здебільшого залежить від можливості показати усі дерева/кущі. Якщо це можливо зробити, не загромаджуючи карту, я показую кожне дерево та кущ. Доречно робити це у відкритих парках, де дерева та кущі представляють більшість об’єктів. Звісно, це займає певний час, але ж ніхто не вважає що створення спринтерської карти має бути схожим на прогулянку парком :-) Якісна основа, безумовно, дуже сильно допомагає у цьому.

Далі буде…

Використання ISSOM у спринтерських картах – Ліс чи парк?

1 коментар до “Використання ISSOM у спринтерських картах – Ліс чи парк?

  1. Я дуже рідко використовую знак 402 і у мене ніколи не виникало бажання використати його щоб показати надвисоку прохідність лісу. Жовтий колір є ознакою відкритості ділянки – це коли ви піднімаєте голову і бачите над собою небо. А у всіх інших випадках використовуйте білий та зелений кольори.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *